Foursquare pre biznis

Tento článok je pokračovanie Blogu Foursquare pre uživateľov a je zameraný na biznis rozhranie tejto šikovnej aplikácie.

Veľa majiteľov a manažérov miest (hotelov, reštaurácií, predajní…) doteraz nevie, že takáto aplikácia existuje a tým strácajú výhodu vedieť, čo sa v ich podniku deje online. Foursquare je nielen geo-lokalizačná hračka pre dospelých, ale taktiež výborný marketingový nástroj, ktorý bude len získavať na kredite. Systém umožňuje manažérom spravovať miesta, nahrávať novinky, tvoriť tzv. specials. Ako to urobiť? Opäť nič zložité. Treba ísť cez počítač na www.foursquare.com a vyhladať miesto, ktoré chcete spravovať. Predpokladám, že už máte vytvorený profil, ak nie, v mojom predchádzajúcom blogu Foursquare pre uživateľov sa dočítate, ako to urobiť. Ste manažérom miesta, ktoré chcete spravovať, alebo máte iný vzťah k tomuto miestu, ktorý vám dovoľuje takéto úkony vykonávať. Na obrázku som vyznačil šípkou kam treba kliknúť a požiadať o nárok na toto miesto (claim here). Proces trvá zhruba 2-3 minútky. Po vložení telefónneho čísla vám zavolá automat a vyzve vás povedať vaše meno, názov miesta a váš vzťah k tomuto miestu (manažér, majiteľ, prípadne zástupca reklamnej agentúry). V tomto okamihu vám už na počítači svieti štvormiestný kód, ktorý po vyzvaní zadáte do vášho telefónu a proces je takmer ukončený. Posledný krok k úspechu je zaplatiť dolár, čo vôbec nie je veľa na to, koľko možností vám táto aplikácia prináša. Vložíte číslo kreditnej karty a hotovo.  Ste správcom miesta a môžete sa začať naplno realizovať.  (obr.1)

 

Začnite kliknutím na políčko tools a upravte základné informácie o vašom mieste prípadne prelinkujte vaše miesto s vašou Facebook Fanpage, alebo Twitterom. Skvelá vec, ktorá vám umožní “zabiť dve muchy jednou ranou.” Status update sa zobrazí nielen na Foursquare, ale aj na ďaľších komunikačných kanáloch. Tu by som sa trošku pozastavil. Foursquare status update sa nezobrazuje všetkým používateľom nearby, ale len tým, ktorí vás už navštívili, alebo dali like/páči sa mi to na vašom mieste. To v praxi znamená, že sa úspech nedostaví za jeden deň, ale aj tu treba systematicky pracovať a vytvárať si vlastné publikum. Ako? Tak k tomu sa ešte dostaneme. Po novom Foursquare umožňuje pridávať Eventy, čo je jedno z posledných rozšírení a dôkaz toho ako zmysluplne sa táto aplikácia vyvíja. Upravte otváracie hodiny, prípadne môžete doplniť známeho, kamaráta, zamestnanca, ktorý vám bude pomáhať miesto spravovať. (obr.2)

 

Ako si vytvoriť publikum? Samozrejme kvalitným servisom, príjemným personálom atď. , ale od toho tu ja nie som . V prvom rade treba motivovať ľudí k označovaniu sa na vašom mieste. Foursquare vám na požiadanie pošle nálepku, ktorú si môžete nalepiť na dvere prípadne vlajočku, ktorú si položíte na recepciu, alebo barový pult. Toto je to najmenej, čo môžete urobiť, ale motivovať zákazníkov, aby dali vedieť o tom, že sú práve u vás, sa dá aj inak. Vyššie som už spomínal tzv. specials. K vytvoreniu specials je opäť potrebné navštíviť www.foursquare.com z vášho počítača. Prihlásiť sa, kliknúť na vytvoriť special a začať byť kreatívny. Foursquare vám s týmto pomôže a dá vám nejaké tipy ako odmeniť zákazníkov. Korbáčik za check-in v bare, kam chodia ľudia na pivo, je výborný nápad. Určite si dajú nejaké to pivko naviac, keďže budú smädný. Syrový tanier na stôl, keď sa označí viac ako 10 priateľov sa vám určite tiež vráti. Motivuj zákazníkov prísť skôr a predĺž svoju rush-hours. Kreativite sa medze nekladú. Ďalšou výhodou je, že keď sa človek označuje u konkurencie, vedľa vášho miesta vidí, že vy ponúkate specials a možno nabudúce zavíta k vám. (obr.3)

Najnovšie články